Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Decentraland (MANA), 2023 yılında nasıl bir değer trendine sahip olacağı merak edilen başlıca Metaverse Coin’ler arasında yer alıyor. 2022 yılının kripto piyasası ve yatırımcılar açısından pek de olumlu geçtiği söylenemez. Yatırımcılar, 2022 yılında beklentilerinin altında kalan kripto para birimleri yerine Metaverse Coin’lere yönelmiş durumda. MANA Coin de yatırımcıların yakın markaja aldığı, fiyat değişimini incelediği ve analistlerin görüşlerini merak ettiği Metaverse Coin’lerden.

Geçtiğimiz kripto finans sezonunda pek çok altcoin projesi beklentileri karşılayamamaktan öte, tüm zamanlar fiyat rekorundan %90 gibi ciddi bir kayıp yaşadı. Bu kayıptan payını alan Metaverse projeleri de kayda değer bir düşüş yaşadı. Nitekim, geçtiğimiz sezon 6 dolar gibi gayet tatminkar seviyelerde seyreden Decentraland (MANA), kripto para piyasalarında yaşanan genel düşüş sonucunda 0,50 – 0,60 dolar gibi ortalama değerinin çok altında seviyelere indi.

Kripto para piyasasının toparlanması ve özellikle altcoinlerde fiyat artışı yaşanması beklenen bu yılın, kripto varlıkların daha iyi bir performans sergileyeceği bir sezona ev sahipliği yapması bekleniyor. Bu dönemde çıkış yapması ve değerini artırması beklenen kripto para birimlerinden birisi de MANA Coin. MANA Coin’in geleceği ve analist yorumları, portföyünde MANA Coin’e yer veren ya da yatırım yapmayı düşünen pek çok yatırımcının merak konusu.

MANA Coin Nedir?

Metaverse gelişmeleri ile birlikte Metaverse Coin’lere olan ilgi de artıyor. MANA Coin, Ethereum blok zincire dayalı Metaverse teknolojisini de içerisinde barındıran, sanal gerçeklik platformu olan Decertraland’ın (MANA) yerel kripto para birimidir. Platform sayesinde kullanıcılar içerik ve uygulamalar oluşturabilmekte, oluşturulan içerik ve uygulamaları deneyimleme olanağı bulmakta ve bunlar üzerinden kazanç elde edebilmektedir. MANA Coin sahibi kullanıcılar, platformda bulunan uygulamaları kullanabilir veya satın alabilir.

MANA Coin 2023 Fiyat Tahmini

Mana Coin 2023 fiyat tahmini söz konusu olduğunda fiyat tahmin sitelerinde olumlu yönde konsensüs mevcut. Kripto para piyasasına yönelik analizlerde bulunan ve fiyat beklentilerini açıklayan pek çok uzman, MANA Coin için 2023 yılının başarılı olabileceğini ifade ediyor. Bazı fiyat tahmin siteleri ivmeli bir yükseliş trendi beklentisinde olduğunu açıklarken bazılar tahmin siteleri de sınırlı bir yükseliş ihtimalinin daha gerçekçi olduğunu ileri sürüyor.

Mana Coin’in 2023 yılında yükseliş trendi göstereceğini; ancak, bu yükselişin sınırlı bir yükseliş olacağını ileri süren platformlardan bazıları DigitalCoinPrice ve CryotoPredictions. DigitalCoinPrice, MANA Coin için 2023 yılı maksimum fiyat beklentisini 1,59 dolar olarak açıklarken CryptoPredictions ise 1,64 dolar öngörüde bulunuyor. Yine bir başka popüler fiyat analiz platformu olan PricePredictions ise Mana coin için 2023 yılının 2,15 doların test edileceği yıl olduğunu ileri sürüyor. Görüleceği üzere Mana Coin 2023 yılı fiyat tahminlerinde kimi sınırlı kimi ivmeli olmak üzere genel bir yükseliş trendi beklentisi hakim.

Son olarak Gov Capital platformunun da Mana Coin özelinde açıkladığı 2023 yılı fiyat tahminine değinmekte yarar var. Gov Capital, Wallet Investor’a paralellik gösteren fiyat beklentisi açıklamasıyla MANA Coin’in 2023 yılında maksimum fiyat değeri olarak 2,72 doları görebileceğine işaret etmekte. Yine aynı platform tarafında yapılan 2027 yılı fiyat beklentisi ise 14,25 dolar şeklinde. Analistler, 2023 yılında kripto para piyasalarında olağandışı bir gelişme söz konusu olmadığı takdirde MANA Coin için iyi bir yıl olacağını öngörüyor.

MANA Coin Geleceği

MANA Coin geleceği ile Metaverse projelerine olan ilgi doğrudan ilişkili. Metaverse projelerinin kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görmesi halinde MANA Coin değerinde kayda değer bir artış bekleniyor. Özellikle yakın gelecekte güçlü bir yükseliş trendi göstermesi beklenen MANA Coin için değerlendirmede bulunan uzmanlar, kripto para piyasalarında genel bir düşüş olması halinde MANA Coin’in bu düşme trendine henüz karşı koyma gücü olmadığının da altını çizerek yatırımcıların dikkatini çekiyor.

MANA Coin geleceği ile alakalı kapsamlı bir proje değerlendirmesinde bulunan kripto para analistleri, Metaverse ve NFT projelerinde kayda değer bir artış yaşanması halinde MANA Coin’in henüz 2023’ün ilk yarısında dahi maksimum fiyat beklentilerini aşabileceğini belirtiyor. Ethereum blok zincir altyapısını kullanan ve güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşatmayan MANA’nın kısa – orta – uzun vadeli süreçte nasıl bir grafiğe sahip olacağı merak konusu.

MANA Coin Yorumları 2023

MANA Coin yorumları 2023 yılı itibariyle en çok araştırılan kripto para birimi yorumları arasında yer alıyor. Metaverse evrenlerinin popülarite kazanmaya başladığı günlerde kripto para piyasalarına sürülen ve yatırımcıların ilgisini üzerinde toplayan MANA üzerine yapılan değerlendirmeler ve yorumlar üzerinde genel bir olumlu hava olduğundan söz etmek gerek. MANA Coin, piyasada işlem görmeye başladığı günden bu zamana değin istikrarlı bir işlem hacmine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

MANA Coin yorumları 2023 yılı için her ne kadar olumlu olsa da yatırım yapmadan önce mutlaka kapsamlı ve çok yönlü araştırma yapılmalı, çapraz okumalarla analizler güçlendirilmelidir. Yalnızca yorumlar ve fiyat beklentileri üzerinden yapılan yatırımların orta ve uzun vadede başarılı sonuçlar vermeyeceği açıktır.

Email

Tüm Hakları Saklıdır.

Tüm Hakları Saklıdır.