Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BitTorrent Chain, 2001’de geliştirilmiş olan ve dosya aktarımı yapılmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir protokoldür. BitTorrent Chain Coin (BTTC) ise blok zincir teknolojisinin BitTorrent protokolü ile entegre edilmesi sonucunda geliştirilen kripto para birimidir. BTTC, TRC – 10 altyapısı ile çalışır. BitTorrent protokolü üzerinde, başta dosya aktarımı olmak üzere pek çok işlemin daha etkin, verimli ve optimize şekilde gerçekleşmesine olanak tanır.

BitTorrent Chain Coin (BTTC) Nedir?

Bittorent (BTTC) Coin nedir? sorusuna, söz konusu kripto para birimine adını veren şirketi açıklayarak yanıt vermek isabetli bir yaklaşım olacaktır. BitTorrent Inc. 2001’de Bram Cohen adında bir yazılım mühendisi tarafından geliştirilen ve şirketleştirilen dosya paylaşım sitesidir. Platform, kullanıcılar arası kurallar üzerinde çalışır. Merkeziyetsizdir ve ağdaki dosyaların çok sayıda kullanıcı tarafından indirilmesine olanak tanır. Şirket ve yapısı hakkında özet bir bilgi verdikten sonra BitTorrent Chain Coin’i yakın perspektifle inceleyelim.

Bittorent (BTTC) Coin, TRC kripto para projesinin geliştiricisi ve kurucusu Justin Sun tarafından 2018 yılında satın alınan BitTorrent Inc. kapsamında kullanıcılara sunulan kripto para birimidir. Bittorent (BTTC) Coin’in değer kazanacağını düşünen kripto varlık analistleri ve piyasa uzmanları, Justin Sun tarafından yapılan bu yatırımın oldukça başarılı ve karlı bir yatırım olduğu yönünde hemfikir. Veri aktarımı ve indirme platformu Bittorrent tarafından kripto para piyasalarına sunulan BTTC, Çin merkezli bir kripto paradır.

BTT Coin, kripto para kullanıcılarıyla buluştuğu günden bu zamana değin pek çok kripto para borsasında işlem görmekte. Birimin işlem gördüğü kripto para borsalarından bazıları; Binance, Bitay, Hupbi Globa, Gate.io, BtcTurk ve Paribu olarak ifade edilebilir. Portföyünde BTTC yatırımına yer vermiş ya da yer vermek isteyen kripto para yatırımcıları BTT Coin’in geleceğini ve özellikle yakın gelecekteki durumunu, kripto varlık analistlerinin değerlendirmelerine merak etmekte. Şimdi bu hususlara değinelim.

BTT Coin Geleceği

En büyük ve merkeziyetsiz eşler arası ağ olan Bittorent Chain kapsamında kripto para piyasalarına sunulan Bittorent Coin (BTTC) geleceği merak konusu. Piyasa dinamikleri, değer – fiyat faktörleri ve öngörülemez etkenler dikkate alındığında, Bittorent Coin (BTTC) geleceği hakkında isabetli öngörülerde bulunmanın güç olduğunun altını çizen çok sayıda analist mevcut. Fakat yine de, Bittorent Coin (BTTC) geleceği hakkında olumlu – olumsuz değerlendirmelerini gerekçelendirerek paylaşan analistler de yok değil.

Kripto varlık ekosistemi üzerine inceleme ve değerlendirme yazılarını paylaşan ve bunlarda Bittorent Coin’e (BTTC) yer veren uzmanlara göre Token’in ortalama fiyat ivmesinin korunacağı yönünde sinyaller veriliyor. Kripto trader’ı WalletInvestor, BTT Coin fiyatında bir sene içinde düşüş yaşanacağını ve fiyatının 0,0000000194 dolar seviyesine ineceğini belirtiyor. Öte yandan Gov.capital ise önümüzdeki finans sezonunda 0,0032 dolar beklentisinde.

Yine Gov.capital paylaşımları referans alındığında, beş senelik süreçte 0,0233 dolar düzeyine ulaşacağı belirtilmekte. Bittorent Coin (BTTC) geleceğine ilişkin değerlendirmede bulunan bir diğer platform ise DigitalCoinPrice olarak karşımıza çıkıyor. Platform, Bittorent Coin’in yakın gelecekte 0,00202 dolar ve 0,00319 dolar arası bir değere sahip olacağını belirtiyor. Aynı platformun uzun vadeli beklentisi ise BTT Coin’in 0,00692 dolar seviyelerine ulaşacağı yönünde.

Bittorent Coin (BTTC) Yorumları 2023

Bittorent Coin (BTTC) yorumları 2023 yılı itibariyle oldukça merak konusu. Zira geçtiğimiz yıl BTTC yatırımı yapan pek çok yatırımcı, yatırımının akıbetini ve ilgili birimin ne kadar değer kazanacağını araştırıyor. Kripto para piyasalarında kullanıcılarla buluştuğu ilk günden bu zamana değin rekor denilebilecek bir yükseliş trendine sahip olan BTTC, pek çok yatırımcıdan ve analistten geçer not almayı başarmıştı. Fakat, kripto para piyasalarında yaşanan genel düşüş nedeniyle ve bazı faktörler dolayısıyla hızlı bir düşüş eğilimi gösterdi.

İzleyen süreçte %70 gibi ciddi bir düşüş yaşayan BTTC, çeşitli güncellemelerden destek alarak yükselişe geçmek için birtakım girişimlerde bulunsa da beklentileri karşılamaktan uzak bir performans gösterdi. Nitekim, portföyünde BTTC yatırımı bulunan pek çok yatırımcı, mevcut BTTC’lerini satışa sunarak bu yatırımdan vazgeçti. Yatırımcıların bu davranışı, ilgili birimin fiyat parametrelerini doğrudan hareket geçirerek düşüş trendini daha da hızlandırdı.

Bittorent Coin (BTTC) yorumları dikkate alındığında, BTTC’ye yönelik hacimli ve özellikle uzun vadeli yatırım yapmak şu an için pek de tavsiye edilebilir bir yatırım gibi gözükmüyor. Zira, yakın geçmişte yükseliş trendi içerisine gireceği öngörülen BTTC’nin bu öngörüyü de boşa çıkarması, pek çok yatırımcı analist tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi. Pek çok faktörden ve piyasa dinamiklerinden etkileniyor olması, BTTC üzerine orta ve uzun vadeli yatırım fikrinden uzaklaşılmasına neden olmuş durumda.

Bittorent Coin (BTTC) ile iş birliği yaptığı söylenen, çeşitli projeler üzerinde anlaşıldığı yönünde haberler yapılan markalarla ilgili de henüz resmi bir açıklamanın olmayışı gibi faktörler de dikkate alındığında, BTTC değerinde en azından kısa vadede ivmeli bir artışın pek de mümkün olmadığı açık.

Email

Tüm Hakları Saklıdır.

Tüm Hakları Saklıdır.